Untitled Document
Untitled Document
Untitled Document
Site İçi Arama
 
Untitled Document
 
 
 
anal fissür
bebeklerde pişik
hemoroid
kabızlık
Kadınlarda Mantar Enfeksiyonu
Kadınlarda Vajinal Akıntı
kusma
site haritası

 

Şehir Hayatı Erken Yaşlandırıyor

Untitled Document

 

yaklasansaat.com
 
 

 

 

 Dr. Ender Saraç, stres ve kirli hava yüklü şehirlerde bazı noktalara dikkat ederek yaşlanma ve yıpranmalara karşı korunabilineceğini söylüyor.

Sağlıklı yaşamın sırrı temiz hava, doğa ile iç içe yaşamak ve stresten uzak kalmakta gizli. Büyük şehirlerde ise bu durum geçerli değil. Her günün koşuşturmaca içinde geçtiği, trafik, hava kirliliği, stres, gürültü gibi negatif etkilerin bir arada toplandığı şehirlerde uzun yaşamak hiç mi mümkün değil? Bedenin direncini artırıp, bağışıklık sistemini güçlendiren ve tabii ölümcül hastalıklara karşı vücudu koruyan antioksidan'lara dikkat etmek gerekiyor. Selenium, beta keroten, E vitamini, esterlenmiş C vitamini, Amritkalaş, üzüm çekirdeği, çam ekstreleri gibi bitkisel takviyeleri stres yüklü yerleşim birimlerinde yaşayan kişilerin kullanmaları hayati önem taşımaktadır.

Vücutta depolanan serbest radikaller, kişinin yaşlanma sürecini de hızlandırıyor. Serbest radikalleri başı boş oksijen molekülleri  olarak tanımlanabilir.Aynı moleküller demirin bile çürümesine yol açmaktadır.

 Detoks ve pancha karma adı verilen bedeni toksinlerden arındıran özel yöntemler bu durumla başa çıkmak için oldukça etkili.

Çeşitli bitkisel kürler, mideyi yormayan özel diyetler, sıvı alımıyla birlikte masaj gibi tekniklerle beden temizlenerek, yeniden şarj ediliyor. Serbest radikallerden arınan bedenle birlikte yaşam kalitesi de artıyor.

 
Stres yaşamın en büyük düşmanıdır. Kişiyi büyük sıkıntılarda savunma kalkanı olarak koruyan stres, rahatlama döneminde ölümcül sonuçlar da ortaya çıkarabiliyor.  

Halk arasında yaygın olarak söylenen 'Adamcağız o kadar çekti, tam rahata erdi, küt diye gitti' sözünün konuya en iyi örnektir.

Stresi bir sonraki güne taşımadan  sağlıklı bir ömür sürmek mümkün.

Doğru nefes almak, oksijenli havada kısa süreli yürüyüş yaparak negatif etki yok edilebilir.

Bitkisel çaylar ise mideye yararlı olduğu kadar strese karşı da kullanılabilir.


 

 

 

 


Untitled Document Untitled Document


anasayfa|bitkiler|vitaminler|mineraller|sağlıklı yaşam|haberler|ilk yardım|hastalıklar|site haritası|arama|e-mail

Bu sitedeki yazı, resim ve dökümanlar, kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


Lokman Hekim'den Uyarı
Bu Site'nin amacı, "Giriş Yazısı" nda açıklanmıştır.Amaç ticari olmadığı gibi; tıbbi teşhis, tedavi ve reçete önermekte değildir.Aksine bu bilgilerin kullanımı, ilgili tıbbi uzmanın tavsiye ve onayını gerektirmektedir. Bu Site'yi ziyaret eden okuyucuların "Giriş Yazısı" nı dikkatle okumalarını ve bu bilgilerin kullanım sorumluluğunun kendilerine ait olduğunu unutmamalarını önemle hatırlatırız.

Untitled Document